RK73H2BRTTD21R0F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RK73H2BRTTD21R0F
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 21 OHM 1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.03278
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RK73-RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:21 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
TNPW1206723RBYCN

TNPW1206723RBYCN

Vishay / Dale

RES 723 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 187.969

$0.53200

RN73H2ETTD8450C10

RN73H2ETTD8450C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 845 OHM 0.25% 1/4W 1210

На залиха: 235.698

$0.42427

RN73H2ETTD5600F50

RN73H2ETTD5600F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 560 OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 484.848

$0.20625

RN73R2ATTD4221A10

RN73R2ATTD4221A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.22K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 313.873

$0.31860

RN73H2BTTD4482F50

RN73H2BTTD4482F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 44.8K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

HVCB2010FDD10K0

HVCB2010FDD10K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 10K OHM 1% 1W 2010

На залиха: 24.163

$5.38000

RM25F10R0CT

RM25F10R0CT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

RES SMD 10 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 2.000.000

$0.05000

P0402E8252BNT

P0402E8252BNT

Vishay / Sfernice

P 0402 8252 B N TR

На залиха: 24.039

$5.40780

RGC1206DTC196R

RGC1206DTC196R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 196 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 294.117

$0.34000

RN73R2ETTD1821B10

RN73R2ETTD1821B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 250.626

$0.39900

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв