RS73F2ATTD8872B

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RS73F2ATTD8872B
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 88.7K OHM 0.1% 1/4W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.09936
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RS73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:88.7 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
AC1206FR-0753K6L

AC1206FR-0753K6L

Yageo

RES SMD 53.6K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 9.596.928

$0.01042

RMCF0402FT45K3

RMCF0402FT45K3

Stackpole Electronics, Inc.

RES 45.3K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RK73B2ATTD221J

RK73B2ATTD221J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 220 OHM 5% 1/4W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RT0603CRD07330RL

RT0603CRD07330RL

Yageo

RES SMD 330 OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 1.587.553

$0.06299

SG73S1JTTD4120F

SG73S1JTTD4120F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 412 OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 5.681.818

$0.01760

SG73S2ATTD161J

SG73S2ATTD161J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 160 OHM 5% 1/4W 0805

На залиха: 6.821.282

$0.01466

RN73R2ATTD3480F50

RN73R2ATTD3480F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 348 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RN73H2ETTD1673F100

RN73H2ETTD1673F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 167K OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 472.255

$0.21175

RN73H1ETTP3610D50

RN73H1ETTP3610D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 361 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 1.275.510

$0.07840

RN73H2ETTD2403D50

RN73H2ETTD2403D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 240K OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 472.255

$0.21175

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв