ERJ-1TNF3922U

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-1TNF3922U
Производителот
Panasonic
Опис
RES SMD 39.2K OHM 1% 1W 2512
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.11194
Листови со податоци онлајн
ERJ-1TNF3922U PDF
 • серија:ERJ-1TN
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:39.2 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:2512 (6432 Metric)
 • добавувач уред пакет:2512
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RK73H2ARTTD1693F

RK73H2ARTTD1693F

KOA Speer Electronics, Inc.

ANTI SULFURATION PRECISION CHIP

На залиха: 4.460.303

$0.02242

TNPW06031K30FHTA

TNPW06031K30FHTA

Vishay / Dale

RES 1.3K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.481.481

$0.06750

CRCW06033M90FKTA

CRCW06033M90FKTA

Vishay / Dale

RES SMD 3.9M OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 6.090.133

$0.01642

RC1005F3091CS

RC1005F3091CS

Samsung Electro-Mechanics

RES SMD 3.09K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 19.047.619

$0.00525

ERJ-3EKF17R4V

ERJ-3EKF17R4V

Panasonic

RES SMD 17.4 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RC0402FR-07510RL

RC0402FR-07510RL

Yageo

RES SMD 510 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73C2A97R6BTD

RN73C2A97R6BTD

TE Connectivity AMP Connectors

RES 97.6 OHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 417.292

$0.23964

CRCW1210196RFKEAHP

CRCW1210196RFKEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 196 OHM 1% 3/4W 1210

На залиха: 1.238.696

$0.08073

RN73H2ATTD6802A10

RN73H2ATTD6802A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 68K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 254.874

$0.39235

RT0603CRE0742R2L

RT0603CRE0742R2L

Yageo

RES SMD 42.2OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 2.059.308

$0.04856

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв