RNCF0805BTC324R

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNCF0805BTC324R
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 324 OHM 0.1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.05237
Листови со податоци онлајн
RNCF0805BTC324R PDF
 • серија:RNCF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:324 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2ATTD2202B50

RN73H2ATTD2202B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 22K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

$0.11340

RN73H2ATTD7502B25

RN73H2ATTD7502B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 75K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 175.438

$0.57000

SG73S2BTTD1103F

SG73S2BTTD1103F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 110K OHM 1% 1/3W 1206

На залиха: 2.942.907

$0.03398

CR2512-J/-000ELF

CR2512-J/-000ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 0 OHM JUMPER 1W 2512

На залиха: 500.000

$0.20000

RP73PF1J324RBTDF

RP73PF1J324RBTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 324 OHM 0.1% 1/6W 0603

На залиха: 144.927

$0.69000

RS73G2BTTD66R5F

RS73G2BTTD66R5F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 66.5 OHM 1% 1/3W 1206

На залиха: 990.982

$0.10091

RN73H2ETTD4641D25

RN73H2ETTD4641D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.64K OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 472.255

$0.21175

ERA-2AEB8871X

ERA-2AEB8871X

Panasonic

RES SMD 8.87KOHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 256.410

$0.39000

RS73G2ATTD1053C

RS73G2ATTD1053C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 105K OHM 0.25% 1/4W 0805

На залиха: 1.006.441

$0.09936

ERA-6AED680V

ERA-6AED680V

Panasonic

RES 68 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв