RN731JTTD1133B50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN731JTTD1133B50
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 113K OHM 0.1% 1/16W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.07695
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Not For New Designs
 • отпор:113 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R1JTTD9100C25

RN73R1JTTD9100C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 910 OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 1.096.491

$0.09120

AR0603FR-07866RL

AR0603FR-07866RL

Yageo

RES SMD 866 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.592.356

$0.06280

CRCW25123K65FKEG

CRCW25123K65FKEG

Vishay / Dale

RES SMD 3.65K OHM 1% 1W 2512

На залиха: 256.410

$0.39000

RT0805CRE07619RL

RT0805CRE07619RL

Yageo

RES SMD 619 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 1.826.817

$0.05474

ERJ-S02F3R24X

ERJ-S02F3R24X

Panasonic

RES 3.24 OHM 1% 1/10W 0402 SMD

На залиха: 1.931.620

$0.05177

TNPW060382K5FHTA

TNPW060382K5FHTA

Vishay / Dale

RES 82.5K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.481.481

$0.06750

ERJ-XGNF1100Y

ERJ-XGNF1100Y

Panasonic

RES 110 OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 3.510.003

$0.02849

SG73P2BTTD1623F

SG73P2BTTD1623F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 162K OHM 1% 1/3W 1206

На залиха: 2.942.907

$0.03398

WK73R2BTTD15R4D

WK73R2BTTD15R4D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 15.4 OHM 0.5% 1W 1206

На залиха: 1.238.696

$0.08073

RT1206FRD0727RL

RT1206FRD0727RL

Yageo

RES SMD 27 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 6.056.935

$0.01651

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв