RN73R2ATTD2080A10

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2ATTD2080A10
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 208 OHM 0.05% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.31860
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:208 Ohms
 • толеранција:±0.05%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RCWE1020R510FKEA

RCWE1020R510FKEA

Vishay / Dale

RES 0.51 OHM 2W 2010 WIDE

На залиха: 549.450

$0.18200

WSR2R0800FEA

WSR2R0800FEA

Vishay / Dale

RES 0.08 OHM 1% 2W 4527

На залиха: 78.571

$1.40000

RS73G2BTTD5900C

RS73G2BTTD5900C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 590 OHM 0.25% 1/3W 1206

На залиха: 681.059

$0.14683

RN73C2A261KBTG

RN73C2A261KBTG

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 261K OHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 102.593

$0.97472

RK73H2ERTTD2372D

RK73H2ERTTD2372D

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR ANTI SULFUR

На залиха: 990.982

$0.10091

ERJ-PA3D1203V

ERJ-PA3D1203V

Panasonic

RES SMD 120K OHM 0.5% 1/4W 0603

На залиха: 4.741.583

$0.02109

ERJ-P08D3830V

ERJ-P08D3830V

Panasonic

RES SMD 383 OHM 0.5% 2/3W 1206

На залиха: 2.434.274

$0.04108

RG2012P-912-B-T5

RG2012P-912-B-T5

Susumu

RES SMD 9.1K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 208.333

$0.48000

RN73A2A20K5BTD

RN73A2A20K5BTD

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 20.5KOHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 215.782

$0.46343

AC1206FR-07294RL

AC1206FR-07294RL

Yageo

RES SMD 294 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 9.596.928

$0.01042

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв