AC1206JR-0768KL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
AC1206JR-0768KL
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 68K OHM 5% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
8489
Единечната цена
$0.10000
Листови со податоци онлајн
AC1206JR-0768KL PDF
 • серија:AC
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:68 kOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R1JTTD7412F100

RN73R1JTTD7412F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 74.1K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

RT0603CRE07226KL

RT0603CRE07226KL

Yageo

RES SMD 226KOHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 2.059.308

$0.04856

CRCW0603220RFKEBC

CRCW0603220RFKEBC

Vishay / Dale

RES 220 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RC0603DR-0731K6L

RC0603DR-0731K6L

Yageo

RES SMD 31.6KOHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 11.976.047

$0.00835

ERJ-P08D11R5V

ERJ-P08D11R5V

Panasonic

RES SMD 11.5 OHM 0.5% 2/3W 1206

На залиха: 2.434.274

$0.04108

CRT0603-BW-6341ELF

CRT0603-BW-6341ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 6.34KOHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 402.074

$0.24871

RT1206BRC07732RL

RT1206BRC07732RL

Yageo

RES SMD 732 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 435.729

$0.22950

RC1206JR-0730ML

RC1206JR-0730ML

Yageo

RES SMD 30M OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 3.594.536

$0.02782

RN73R2ETTD1561A25

RN73R2ETTD1561A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 283.728

$0.35245

CSRF2512FT15L0

CSRF2512FT15L0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 0.015 OHM 1% 2W 2512

На залиха: 341.763

$0.29260

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв