RK73H2BTTD9762D

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RK73H2BTTD9762D
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 97.6K OHM 0.5% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.04158
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RK73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:97.6 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RG1608N-1051-W-T1

RG1608N-1051-W-T1

Susumu

RES SMD 1.05K OHM 1/10W 0603

На залиха: 352.733

$0.28350

7-2176092-2

7-2176092-2

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 4.22K OHM 0.1% 1/4W 0805

На залиха: 144.927

$0.69000

CRCW080511R8FKEA

CRCW080511R8FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 11.8 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H1ETTP4530F10

RN73H1ETTP4530F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 453 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 821.018

$0.12180

RC2512FK-073R32L

RC2512FK-073R32L

Yageo

RES SMD 3.32 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 860.363

$0.11623

RG1005V-9090-P-T1

RG1005V-9090-P-T1

Susumu

RES SMD 909 OHM 0.02% 1/16W 0402

На залиха: 102.297

$1.07530

RK73H1JTTD27R4F

RK73H1JTTD27R4F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 27.4 OHM 1% 1/8W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

D55342H07B1B21RWS

D55342H07B1B21RWS

Vishay / Dale

RES SMD 1.21K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 15.873

$9.45000

RN73R1JTTD1400F50

RN73R1JTTD1400F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 140 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

RN73R1ETTP1141D25

RN73R1ETTP1141D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.14K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 1.897.533

$0.05270

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв