RN73R1JTTD2402C10

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R1JTTD2402C10
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 24K OHM 0.25% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.23375
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:24 kOhms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RC2012F1R0CS

RC2012F1R0CS

Samsung Electro-Mechanics

RES SMD 1 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 6.013.229

$0.01663

RK73H2ERTTD5492D

RK73H2ERTTD5492D

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR ANTI SULFUR

На залиха: 990.982

$0.10091

73WE4R062F

73WE4R062F

CTS Corporation

RES 0.062 OHM 1% 3/4W 1206 WIDE

На залиха: 566.668

$0.17647

ERJ-P08J185V

ERJ-P08J185V

Panasonic

RES SMD 1.8 MOHM 5% 2/3W 1206

На залиха: 5.827.505

$0.01716

SR732ETTDR267F

SR732ETTDR267F

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 631.831

$0.15827

RN731JTTD36R1C50

RN731JTTD36R1C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 36.1 OHM 0.25% 1/16W 0603

На залиха: 1.299.545

$0.07695

RT1206WRB07115RL

RT1206WRB07115RL

Yageo

RES SMD 115 OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 86.269

$1.27507

RL1206JR-070R033L

RL1206JR-070R033L

Yageo

RES 0.033 OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 1.108.033

$0.09025

ERJ-H3QD1R10V

ERJ-H3QD1R10V

Panasonic

RES 1.1 OHM 0.5% 1/4W 0603

На залиха: 1.285.677

$0.07778

RQ73C2B267KBTD

RQ73C2B267KBTD

TE Connectivity AMP Connectors

RES 267 KOHMS 0.1% 0.4W 1206

На залиха: 114.942

$0.87000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв