RT0603WRC0745K3L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT0603WRC0745K3L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 45.3K OHM 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.33646
Листови со податоци онлајн
RT0603WRC0745K3L PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:45.3 kOhms
 • толеранција:±0.05%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±15ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRT0805-CX-1241ELF

CRT0805-CX-1241ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 1.24K OHM 1/8W 0805

На залиха: 488.233

$0.20482

CRCW12065R90FNTA

CRCW12065R90FNTA

Vishay / Dale

RES SMD 5.9 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 5.125.576

$0.01951

RN73R1ETTP3402C50

RN73R1ETTP3402C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 34K OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 1.059.322

$0.09440

RK73G2ATTD4121C

RK73G2ATTD4121C

KOA Speer Electronics, Inc.

THICKFILM RESISTOR 0805

На залиха: 2.898.550

$0.03450

RT0805WRD078K45L

RT0805WRD078K45L

Yageo

RES SMD 8.45KOHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 435.729

$0.22950

RN731JTTD79R6C25

RN731JTTD79R6C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 79.6 OHM 0.25% 1/16W 0603

На залиха: 1.299.545

$0.07695

RCS0402523KFKED

RCS0402523KFKED

Vishay / Dale

RES SMD 523K OHM 1% 1/5W 0402

На залиха: 8.143.322

$0.01228

TNPW0402100RFEED

TNPW0402100RFEED

Vishay / Dale

RES 100 OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 2.100.840

$0.04760

RC1206FR-071R18L

RC1206FR-071R18L

Yageo

RES SMD 1.18 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 5.773.672

$0.01732

D55342H07B7B87PT5

D55342H07B7B87PT5

Vishay / Dale

RES SMD 7.87K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 51.960

$2.11700

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв