RG1005N-1912-W-T1

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RG1005N-1912-W-T1
Производителот
Susumu
Опис
RES SMD 19.1K OHM 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.46084
Листови со податоци онлајн
RG1005N-1912-W-T1 PDF
 • серија:RG
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:19.1 kOhms
 • толеранција:±0.05%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
PFS35-200RF1

PFS35-200RF1

Riedon

RES SMD 200OHM 1% 35W TO263 DPAK

На залиха: 58.535

$1.87920

ERJ-12ZYJ244U

ERJ-12ZYJ244U

Panasonic

RES SMD 240K OHM 5% 3/4W 2010

На залиха: 357.142

$0.28000

SG73S1JTTD5110D

SG73S1JTTD5110D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 511 OHM 0.5% 1/5W 0603

На залиха: 3.220.611

$0.03105

RN73H2ATTD1542C10

RN73H2ATTD1542C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 15.4K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 370.370

$0.27000

RP73PF1E1K33BTDF

RP73PF1E1K33BTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES 1.33K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 1.007.049

$0.09930

RN73R2ETTD4120C50

RN73R2ETTD4120C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 501.253

$0.19950

CR0603-FX-68R0ELF

CR0603-FX-68R0ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 68 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

TNPW0603301KFETA

TNPW0603301KFETA

Vishay / Dale

RES 301K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.481.481

$0.06750

RT0603BRB0768RL

RT0603BRB0768RL

Yageo

RES SMD 68 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 723.798

$0.13816

ERJ-S08F2742V

ERJ-S08F2742V

Panasonic

RES SMD 27.4K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 2.747.252

$0.03640

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв