RNCF0603DTC95K3

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNCF0603DTC95K3
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 95.3K OHM 0.5% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.01500
Листови со податоци онлајн
RNCF0603DTC95K3 PDF
 • серија:RNCF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:95.3 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R2ETTD5102D50

RN73R2ETTD5102D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 601.503

$0.16625

RMCF1210FT560K

RMCF1210FT560K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 560K OHM 1% 1/3W 1210

На залиха: 5.268.703

$0.01898

AC0805JR-0791RL

AC0805JR-0791RL

Yageo

RES SMD 91 OHM 5% 1/8W 0805

На залиха: 17.953.321

$0.00557

3522220KJT

3522220KJT

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 220K OHM 5% 3W 2512

На залиха: 153.846

$0.65000

SR732ARTTD3R92F

SR732ARTTD3R92F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.92 OHM 1% 1/3W 0805

На залиха: 990.982

$0.10091

RT1206WRD0712K7L

RT1206WRD0712K7L

Yageo

RES SMD 12.7KOHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 175.833

$0.56872

CRCW060388K7FKEB

CRCW060388K7FKEB

Vishay / Dale

RES SMD 88.7K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

CRCW040232R4FKTD

CRCW040232R4FKTD

Vishay / Dale

RES SMD 32.4 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 6.788.866

$0.01473

8-2176089-5

8-2176089-5

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 88.7K OHM 0.1% 1/6W 0603

На залиха: 144.927

$0.69000

ERJ-P14D24R9U

ERJ-P14D24R9U

Panasonic

RES SMD 24.9 OHM 0.5% 1/2W 1210

На залиха: 1.683.218

$0.05941

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв