RN73H1ETTP9650F25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H1ETTP9650F25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 965 OHM 1% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.07840
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:965 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNCF0402DTC25K5

RNCF0402DTC25K5

Stackpole Electronics, Inc.

RES 25.5K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 7.142.857

$0.01400

RN731JTTD5111A05

RN731JTTD5111A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.11K OHM 0.05% 1/16W 0603

На залиха: 187.969

$0.53200

D55342K07B39B9RT5

D55342K07B39B9RT5

Vishay / Dale

RES SMD 39.9K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 51.960

$2.11700

RT0805CRC0726R7L

RT0805CRC0726R7L

Yageo

RES SMD 26.7 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 1.217.730

$0.08212

RN73H2ATTD5902B50

RN73H2ATTD5902B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 59K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

$0.11340

RN73R1JTTD1302B50

RN73R1JTTD1302B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 13K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.096.491

$0.09120

RC1218DK-0740R2L

RC1218DK-0740R2L

Yageo

RES SMD 40.2 OHM 1W 1812 WIDE

На залиха: 508.931

$0.19649

ERA-2VPB3741X

ERA-2VPB3741X

Panasonic

RES 3.74K OHM 0.1% 1/10W 0402

На залиха: 743.715

$0.13446

RN73H2ETTD40R7F50

RN73H2ETTD40R7F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 40.7 OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 484.848

$0.20625

ERJ-1GEJ273C

ERJ-1GEJ273C

Panasonic

RES SMD 27K OHM 5% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв