RT0805BRD07280KL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT0805BRD07280KL
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 280K OHM 0.1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
7287
Единечната цена
$0.36000
Листови со податоци онлајн
RT0805BRD07280KL PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:280 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
HV73V2ATTD245J

HV73V2ATTD245J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.4M OHM 5% 1/4W 0805

На залиха: 1.073.537

$0.09315

RN731JTTD33R0B25

RN731JTTD33R0B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 33 OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 1.299.545

$0.07695

RG2012V-1870-P-T1

RG2012V-1870-P-T1

Susumu

RES SMD 187 OHM 0.02% 1/8W 0805

На залиха: 99.706

$1.10324

RN73R2ETTD2261D50

RN73R2ETTD2261D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 601.503

$0.16625

ERJ-S12F3002U

ERJ-S12F3002U

Panasonic

RES SMD 30K OHM 1% 3/4W 1812

На залиха: 1.003.310

$0.09967

RT1210BRD0713R3L

RT1210BRD0713R3L

Yageo

RES SMD 13.3 OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 471.720

$0.21199

TNPW1206100KBEEN

TNPW1206100KBEEN

Vishay / Dale

RES 100K OHM 0.1% 2/5W 1206

На залиха: 114.942

$0.87000

RN73R1ETTP3611F25

RN73R1ETTP3611F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.61K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.508.295

$0.06630

CRT1206-PW-1000ELF

CRT1206-PW-1000ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 100 OHM 0.01% 1/4W 1206

На залиха: 102.997

$1.06799

RN73R1JTTD9651D25

RN73R1JTTD9651D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 9.65K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 2.314.814

$0.04320

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв