RN731JTTD9090B50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN731JTTD9090B50
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 909 OHM 0.1% 1/16W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.07695
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Not For New Designs
 • отпор:909 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RG3216V-5231-B-T5

RG3216V-5231-B-T5

Susumu

RES SMD 5.23K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 82.913

$1.32668

RG2012N-2942-W-T5

RG2012N-2942-W-T5

Susumu

RES SMD 29.4KOHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 325.489

$0.30723

RN73H2BTTD1172A10

RN73H2BTTD1172A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 11.7K OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 200.501

$0.49875

PHP00805H4020BBT1

PHP00805H4020BBT1

Vishay

RES SMD 402 OHM 0.1% 5/8W 0805

На залиха: 156.445

$0.63920

RK73H2ETTD1100F

RK73H2ETTD1100F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 110 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 476.190

$0.21000

RN73R1ETTP2082F25

RN73R1ETTP2082F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 20.8K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.508.295

$0.06630

CRCW06033K92FKEAC

CRCW06033K92FKEAC

Vishay / Dale

RES 3.92K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R2ETTD6422D100

RN73R2ETTD6422D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 582.852

$0.17157

RC1608F7870CS

RC1608F7870CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 787 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 11.876.484

$0.00842

M55342K11B4E87MT3V

M55342K11B4E87MT3V

Vishay / Dale

RES SMD 4.87K OHM 1% 1/20W 0402

На залиха: 37.338

$2.94600

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв