RP73PF1E19R6BTD

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RP73PF1E19R6BTD
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES 19.6 OHM 0.1% 1/10W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
6524
Единечната цена
$0.52000
Листови со податоци онлајн
RP73PF1E19R6BTD PDF
 • серија:RP73P, Holsworthy
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:19.6 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.014" (0.35mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RT0603CRE07475RL

RT0603CRE07475RL

Yageo

RES SMD 475 OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 2.059.308

$0.04856

RC2012F3483CS

RC2012F3483CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 348K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 6.765.899

$0.01478

RN73R1ETTP2711D50

RN73R1ETTP2711D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.71K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 1.508.295

$0.06630

AT1206BRD07976RL

AT1206BRD07976RL

Yageo

RES SMD 976 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 729.554

$0.13707

RCP2512W130RJS2

RCP2512W130RJS2

Vishay / Dale

RES SMD 130 OHM 5% 3.5W 2512

На залиха: 45.197

$2.43376

RK73H2ERTTD3483F

RK73H2ERTTD3483F

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR ANTI SULFUR

На залиха: 1.431.434

$0.06986

TNPW04021K30BEED

TNPW04021K30BEED

Vishay / Dale

RES 1.3K OHM 0.1% 1/10W 0402

На залиха: 178.571

$0.56000

RL73N1JR16FTD

RL73N1JR16FTD

TE Connectivity AMP Connectors

RES 0.16 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 3.336.670

$0.02997

SG73P1JTTD1602F

SG73P1JTTD1602F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 16K OHM 1% 1/3W 0603

На залиха: 5.681.818

$0.01760

RN73H1JTTD3603B50

RN73H1JTTD3603B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 360K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 992.063

$0.10080

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв