TNPW12061K05FETA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TNPW12061K05FETA
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 1.05K OHM 1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.23940
Листови со податоци онлајн
TNPW12061K05FETA PDF
 • серија:TNPW
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.05 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Military
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
AT1206DRE0716RL

AT1206DRE0716RL

Yageo

RES SMD 16 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 542.299

$0.18440

HV733ATTE1203D

HV733ATTE1203D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 120K OHM 0.5% 1W 2512

На залиха: 257.267

$0.38870

RK73H3ATTE3162D

RK73H3ATTE3162D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 31.6K OHM 0.5% 1W 2512

На залиха: 763.941

$0.13090

ERJ-P03F26R1V

ERJ-P03F26R1V

Panasonic

RES SMD 26.1 OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 2.424.242

$0.04125

RM12F2R74CT

RM12F2R74CT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

RES SMD 2.74 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 10.000.000

$0.01000

CRGH1206J100K

CRGH1206J100K

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 100K OHM 5% 1/2W 1206

На залиха: 6.176.652

$0.01619

Y16363K20000T9R

Y16363K20000T9R

VPG Foil

RES SMD 3.2KOHM 0.01% 1/10W 0603

На залиха: 21.388

$6.07810

RK73B2BTTE1R0J

RK73B2BTTE1R0J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1 OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RNCF0603BTE390K

RNCF0603BTE390K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 390K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 2.339.181

$0.04275

TNPW04028K89BETD

TNPW04028K89BETD

Vishay / Dale

RES 8.89K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 391.604

$0.25536

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв