RS73G1JTTD1023F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RS73G1JTTD1023F
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 102K OHM 1% 1/5W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.05244
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RS73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:102 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.2W, 1/5W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2ETTD3163F10

RN73H2ETTD3163F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 316K OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 484.848

$0.20625

M55342H09B100ERWS

M55342H09B100ERWS

Vishay / Dale

RES SMD 100K OHM 1% 1W 2512

На залиха: 8.547

$12.87000

73L2R43G

73L2R43G

CTS Corporation

RES 0.43 OHM 2% 1/10W 0603

На залиха: 8.517.887

$0.01174

HRG3216P-4421-D-T5

HRG3216P-4421-D-T5

Susumu

RES SMD 4.42K OHM 0.5% 1W 1206

На залиха: 367.647

$0.27200

RN731JTTD1473F100

RN731JTTD1473F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 147K OHM 1% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

RCP0603W560RJEC

RCP0603W560RJEC

Vishay / Dale

RES SMD 560 OHM 5% 1.5W 0603

На залиха: 79.710

$1.38000

RT0603WRD072K32L

RT0603WRD072K32L

Yageo

RES SMD 2.32K OHM 1/10W 0603

На залиха: 400.978

$0.24939

AF1210FR-07412RL

AF1210FR-07412RL

Yageo

RES SMD 412 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 2.718.868

$0.03678

RN73H1ETTP2701D10

RN73H1ETTP2701D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.7K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 821.018

$0.12180

KTR18EZPF2050

KTR18EZPF2050

ROHM Semiconductor

RES SMD 205 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 4.329.004

$0.02310

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв