RN73R1ETTP9100B50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R1ETTP9100B50
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 910 OHM 0.1% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.09440
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:910 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H1JTTD4321D50

RN73H1JTTD4321D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.32K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

RN73H1JTTD1322A10

RN73H1JTTD1322A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 13.2K OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 254.874

$0.39235

CRCW06033K30JNTC

CRCW06033K30JNTC

Vishay / Dale

RES SMD 3.3K OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 8.635.578

$0.01158

PWR163S-25-7R50F

PWR163S-25-7R50F

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 7.5 OHM 1% 25W DPAK

На залиха: 38.961

$3.08000

CR021R65F

CR021R65F

Meritek

RES SMD 1.65 OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 3.514.938

$0.02845

AF1210JR-0736KL

AF1210JR-0736KL

Yageo

RES SMD 36K OHM 5% 1/2W 1210

На залиха: 2.920.560

$0.03424

SG73P2ATTD2R4G

SG73P2ATTD2R4G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.4 OHM 2% 1/4W 0805

На залиха: 4.638.218

$0.02156

RN73C2A8R45BTD

RN73C2A8R45BTD

TE Connectivity AMP Connectors

RES 8.45 OHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 417.292

$0.23964

RNCF0603BTE133R

RNCF0603BTE133R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 133 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 2.339.181

$0.04275

RN73H2ETTD1001F50

RN73H2ETTD1001F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1K OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 484.848

$0.20625

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв