AT0603DRE07787RL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
AT0603DRE07787RL
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 787 OHM 0.5% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.02430
Листови со податоци онлајн
AT0603DRE07787RL PDF
 • серија:AT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:787 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2ETTD37R9B50

RN73H2ETTD37R9B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 37.9 OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 370.370

$0.27000

CRCW121052K3FKTA

CRCW121052K3FKTA

Vishay / Dale

RES SMD 52.3K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 1.733.703

$0.05768

RN73H2BTTD7871A25

RN73H2BTTD7871A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 7.87K OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 329.218

$0.30375

AT0805BRD07130RL

AT0805BRD07130RL

Yageo

RES SMD 130 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 619.233

$0.16149

RN73H2ETTD73R2D25

RN73H2ETTD73R2D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 73.2 OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 472.255

$0.21175

RN73R1ETTP2911F10

RN73R1ETTP2911F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.91K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 905.797

$0.11040

RG1608P-2870-W-T1

RG1608P-2870-W-T1

Susumu

RES SMD 287 OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 571.787

$0.17489

RT0402BRB0716K9L

RT0402BRB0716K9L

Yageo

RES SMD 16.9KOHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 505.024

$0.19801

RG1005N-753-D-T10

RG1005N-753-D-T10

Susumu

RES SMD 75K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 650.956

$0.15362

SR732HTTER619F

SR732HTTER619F

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 660.414

$0.15142

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв