TNPW040230K0BETD

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TNPW040230K0BETD
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 30K OHM 0.1% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.25536
Листови со податоци онлајн
TNPW040230K0BETD PDF
 • серија:TNPW
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:30 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Military
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
TNPW080522R6BETA

TNPW080522R6BETA

Vishay / Dale

RES 22.6 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 348.092

$0.28728

RK73G1JTTD5361F

RK73G1JTTD5361F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.36K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 2.525.252

$0.03960

RN73H2ATTD4372D25

RN73H2ATTD4372D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 43.7K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

RN73H2ETTD6492A10

RN73H2ETTD6492A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 64.9K OHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 122.856

$0.81396

ERA-3VRW1802V

ERA-3VRW1802V

Panasonic

RES 18K OHM 0.05% 1/8W 0603

На залиха: 156.250

$0.64000

RN73R2ATTD4641F50

RN73R2ATTD4641F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.64K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RNCF0603BKC523K

RNCF0603BKC523K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 523K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.633.986

$0.06120

AR03DTC1501

AR03DTC1501

Viking Tech

RES 1.5K OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 11.111.111

$0.00900

KTR18EZPF71R5

KTR18EZPF71R5

ROHM Semiconductor

RES SMD 71.5 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 4.140.786

$0.02415

RT0603WRB076K19L

RT0603WRB076K19L

Yageo

RES SMD 6.19K OHM 1/10W 0603

На залиха: 160.390

$0.62348

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв