RS73G2BTTD35R7F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RS73G2BTTD35R7F
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 35.7 OHM 1% 1/3W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.10091
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RS73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:35.7 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.333W, 1/3W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
M55342H06B10B0MWS

M55342H06B10B0MWS

Vishay / Dale

RES SMD 10K OHM 0.1% 0.15W 0705

На залиха: 10.500

$10.47600

CPF0603F2K15C1

CPF0603F2K15C1

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 2.15K OHM 1% 1/16W 0603

На залиха: 4.244.482

$0.02356

RK73G2BTTD1242D

RK73G2BTTD1242D

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THICK FILM 1206

На залиха: 2.319.109

$0.04312

RN73H1JTTD1401D10

RN73H1JTTD1401D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.4K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 643.252

$0.15546

TNPW12064K22BYEA

TNPW12064K22BYEA

Vishay / Dale

RES 4.22K OHM 0.1% 2/5W 1206

На залиха: 300.751

$0.33250

RS73F1JTTD1582B

RS73F1JTTD1582B

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 15.8K OHM 0.1% 1/5W 0603

На залиха: 1.130.071

$0.08849

RNCP0805FTD3K01

RNCP0805FTD3K01

Stackpole Electronics, Inc.

RES 3.01K OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H2ATTD34R4F100

RN73H2ATTD34R4F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 34.4 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

RN73H2ATTD1203B25

RN73H2ATTD1203B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 120K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

$0.11340

RN73R2ATTD3161C50

RN73R2ATTD3161C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.16K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 976.562

$0.10240

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв