RT0805CRE07274RL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT0805CRE07274RL
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 274 OHM 0.25% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.05474
Листови со податоци онлајн
RT0805CRE07274RL PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:274 Ohms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R1ETTP4591C25

RN73R1ETTP4591C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.59K OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 1.059.322

$0.09440

RG1005P-1691-D-T10

RG1005P-1691-D-T10

Susumu

RES SMD 1.69KOHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 7.342.143

$0.01362

RE1206FRE074K3L

RE1206FRE074K3L

Yageo

RES SMD 4.3K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 11.299.435

$0.00885

RT0805WRB0722RL

RT0805WRB0722RL

Yageo

RES SMD 22 OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 150.820

$0.66304

CRGH0603F59K

CRGH0603F59K

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 59K OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 11.001.100

$0.00909

RK73H1JTTD2000F

RK73H1JTTD2000F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 200 OHM 1% 1/8W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

SG73P1JTTD3570D

SG73P1JTTD3570D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 357 OHM 0.5% 1/3W 0603

На залиха: 3.220.611

$0.03105

RE0402DRE07267KL

RE0402DRE07267KL

Yageo

RES SMD 267K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 7.067.137

$0.01415

AC0402FR-0763K4L

AC0402FR-0763K4L

Yageo

RES SMD 63.4K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

ERA-3VPB2872V

ERA-3VPB2872V

Panasonic

RES 28.7K OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 677.369

$0.14763

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв