TNPW120611K0BEEN

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TNPW120611K0BEEN
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 11K OHM 0.1% 2/5W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
1322
Единечната цена
$0.87000
Листови со податоци онлајн
TNPW120611K0BEEN PDF
 • серија:TNPW e3
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:11 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.4W, 2/5W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
TNPW1210931RBEEN

TNPW1210931RBEEN

Vishay / Dale

RES 931 OHM 0.1% 1/2W 1210

На залиха: 150.375

$0.66500

Y14740R01000B9W

Y14740R01000B9W

VPG Foil

RES 0.01 OHM 0.1% 5W 3637

На залиха: 16.708

$8.37900

AT0805BRD075K23L

AT0805BRD075K23L

Yageo

RES SMD 5.23K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 619.233

$0.16149

D55342K07B680DRTSV

D55342K07B680DRTSV

Vishay / Dale

RES SMD 680 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 15.873

$9.45000

CR011154F

CR011154F

Meritek

RES SMD 1.15M OHM 1% 1W 2512

На залиха: 2.820.078

$0.03546

RN731JTTD1562D25

RN731JTTD1562D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 15.6K OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

ERJ-P03D8063V

ERJ-P03D8063V

Panasonic

RES SMD 806 KOHM 0.5% 1/5W 0603

На залиха: 1.910.219

$0.05235

TNPW060356K0FHEA

TNPW060356K0FHEA

Vishay / Dale

RES 56K OHM 1% 1/8W 0603

На залиха: 2.004.811

$0.04988

RMCF0805JT510R

RMCF0805JT510R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 510 OHM 5% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

MCP100JR-750R

MCP100JR-750R

Yageo

RES SMD 750 OHM 5% 1W MELF

На залиха: 1.278.935

$0.07819

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв