RP73D2A374RBTG

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RP73D2A374RBTG
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES SMD 374 OHM 0.1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.71632
Листови со податоци онлајн
RP73D2A374RBTG PDF
 • серија:RP73, Holsworthy
 • пакет:Strip
 • статус на дел:Active
 • отпор:374 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±15ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERJ-P08D1580V

ERJ-P08D1580V

Panasonic

RES SMD 158 OHM 0.5% 2/3W 1206

На залиха: 2.434.274

$0.04108

PWR4525W33R0J

PWR4525W33R0J

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 33 OHM 5% 2W 4525

На залиха: 135.869

$0.73600

RK73H2ATTD5360F

RK73H2ATTD5360F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 536 OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RK73H3ATTE61R9D

RK73H3ATTE61R9D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 61.9 OHM 0.5% 1W 2512

На залиха: 763.941

$0.13090

RC1210FR-075R6L

RC1210FR-075R6L

Yageo

RES SMD 5.6 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 2.906.976

$0.03440

RK73H2BRTTD4223F

RK73H2BRTTD4223F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 422K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 3.050.640

$0.03278

ERJ-PA3F5493V

ERJ-PA3F5493V

Panasonic

RES SMD 549K OHM 1% 1/4W 0603

На залиха: 6.553.079

$0.01526

CRCW040253R6FKTD

CRCW040253R6FKTD

Vishay / Dale

RES SMD 53.6 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 6.788.866

$0.01473

RN73H1JTTD8763D50

RN73H1JTTD8763D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 876K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

RN73H1JTTD3160B25

RN73H1JTTD3160B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 316 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 992.063

$0.10080

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв