RG3216V-2800-P-T1

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RG3216V-2800-P-T1
Производителот
Susumu
Опис
RES SMD 280 OHM 0.02% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$2.09475
Листови со податоци онлајн
RG3216V-2800-P-T1 PDF
 • серија:RG
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:280 Ohms
 • толеранција:±0.02%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±5ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.020" (0.50mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
PHP00805E2210BBT1

PHP00805E2210BBT1

Vishay

RES SMD 221 OHM 0.1% 5/8W 0805

На залиха: 156.445

$0.63920

RN73H2ETTD60R4F50

RN73H2ETTD60R4F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 60.4 OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 484.848

$0.20625

AT0805DRE07237KL

AT0805DRE07237KL

Yageo

RES SMD 237K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.040.149

$0.09614

TNPW0805143KBEEA

TNPW0805143KBEEA

Vishay / Dale

RES 143K OHM 0.1% 1/5W 0805

На залиха: 582.852

$0.17157

RN73H1JTTD5172F25

RN73H1JTTD5172F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 51.7K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

RT1206BRD072K26L

RT1206BRD072K26L

Yageo

RES SMD 2.26K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 1.074.113

$0.09310

RK73B1HRTTC432J

RK73B1HRTTC432J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.3K OHM 5% 1/20W 0201

На залиха: 5.050.505

$0.01980

SR732ATTD1R62D

SR732ATTD1R62D

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 884.564

$0.11305

RN73H2ETTD1130F50

RN73H2ETTD1130F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 113 OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 484.848

$0.20625

RN73H1JTTD2700A10

RN73H1JTTD2700A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 270 OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 254.874

$0.39235

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв