RN731JTTD30R1C25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN731JTTD30R1C25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 30.1 OHM 0.25% 1/16W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.07695
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Not For New Designs
 • отпор:30.1 Ohms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H1JTTD80R6B25

RN73H1JTTD80R6B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 80.6 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 992.063

$0.10080

RC1210FR-078K66L

RC1210FR-078K66L

Yageo

RES SMD 8.66K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 5.125.576

$0.01951

WR12X10R5FTL

WR12X10R5FTL

Walsin Technology

RES 10.5 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 15.948.963

$0.00627

RN73H1JTTD6810D100

RN73H1JTTD6810D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 681 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

RT2512CKB0724K3L

RT2512CKB0724K3L

Yageo

RES SMD 24.3KOHM 0.25% 3/4W 2512

На залиха: 250.620

$0.39901

CR0402-FX-4703GLF

CR0402-FX-4703GLF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 470K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

M55342K09B16B9RTS

M55342K09B16B9RTS

Vishay / Dale

RES SMD 16.9K OHM 0.1% 1W 2512

На залиха: 15.873

$8.82000

RN73H2BTTD2213A05

RN73H2BTTD2213A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 221K OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 148.887

$0.67165

CRGH0603F54K9

CRGH0603F54K9

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 54.9K OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 11.001.100

$0.00909

RG1608N-1963-W-T5

RG1608N-1963-W-T5

Susumu

RES SMD 196KOHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 358.037

$0.27930

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв