RT1206FRD074K12L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT1206FRD074K12L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 4.12K OHM 1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.01651
Листови со податоци онлајн
RT1206FRD074K12L PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:4.12 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
D55342E07B10B1RT5

D55342E07B10B1RT5

Vishay / Dale

RES SMD 10.1K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 51.960

$2.11700

AC1210FR-0791RL

AC1210FR-0791RL

Yageo

RES SMD 91 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 2.844.141

$0.03516

RR0306P-512-D

RR0306P-512-D

Susumu

RES SMD 5.1K OHM 0.5% 1/20W 0201

На залиха: 3.527.336

$0.02835

RT0805DRD072K26L

RT0805DRD072K26L

Yageo

RES SMD 2.26K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 3.862.495

$0.02589

CRCW1218681KFKEK

CRCW1218681KFKEK

Vishay / Dale

RES SMD 681K OHM 1% 1W 1218

На залиха: 920.132

$0.10868

ERJ-P14F5493U

ERJ-P14F5493U

Panasonic

RES SMD 549 KOHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 1.767.096

$0.05659

ERJ-P6WJ300V

ERJ-P6WJ300V

Panasonic

RES SMD 30 OHM 5% 1/2W 0805

На залиха: 1.555.935

$0.06427

UCR10EVHFSR075

UCR10EVHFSR075

ROHM Semiconductor

RES 0.075 OHM 1% 1/3W 0805

На залиха: 149.253

$0.67000

CRCW0805453KFKTA

CRCW0805453KFKTA

Vishay / Dale

RES SMD 453K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 5.672.149

$0.01763

ERJ-U08F2151V

ERJ-U08F2151V

Panasonic

RES 2.15K OHM 1% 1/8W 1206 SMD

На залиха: 2.988.643

$0.03346

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв