TNPW1206101KBETA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TNPW1206101KBETA
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 101K OHM 0.1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.36708
Листови со податоци онлајн
TNPW1206101KBETA PDF
 • серија:TNPW
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:101 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Military
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R1ETTP1100B25

RN73R1ETTP1100B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 110 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 1.524.390

$0.06560

RMCF0603FT37K4

RMCF0603FT37K4

Stackpole Electronics, Inc.

RES 37.4K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

SG73P2ETTD2943F

SG73P2ETTD2943F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 294K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 1.743.375

$0.05736

ERJ-U0XF1431Y

ERJ-U0XF1431Y

Panasonic

RES 1.43K OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 1.638.806

$0.06102

RG1005P-6190-B-T5

RG1005P-6190-B-T5

Susumu

RES SMD 619 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 1.410.835

$0.07088

RG2012V-1070-D-T5

RG2012V-1070-D-T5

Susumu

RES SMD 107 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 179.018

$0.55860

RN73H1ETTP9531B50

RN73H1ETTP9531B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 9.53K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 952.380

$0.10500

RT1206CRE07300KL

RT1206CRE07300KL

Yageo

RES SMD 300K OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 1.574.059

$0.06353

RNCF0402BKE220R

RNCF0402BKE220R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 220 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 1.508.295

$0.06630

TNPW06032K05BEEN

TNPW06032K05BEEN

Vishay / Dale

RES 2.05K OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 322.061

$0.31050

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв