AT0805DRE07187KL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
AT0805DRE07187KL
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 187K OHM 0.5% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.09614
Листови со податоци онлајн
AT0805DRE07187KL PDF
 • серија:AT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:187 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R1JTTD6122B25

RN73R1JTTD6122B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 61.2K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

RT1206CRD074R53L

RT1206CRD074R53L

Yageo

RES SMD 4.53 OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 635.202

$0.15743

RT0603BRC0762KL

RT0603BRC0762KL

Yageo

RES SMD 62K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 899.361

$0.11119

CRGH1206F348K

CRGH1206F348K

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 348K OHM 1% 1/2W 1206

На залиха: 5.130.836

$0.01949

RS73G2BTTD3090D

RS73G2BTTD3090D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 309 OHM 0.5% 1/3W 1206

На залиха: 990.982

$0.10091

RN73R1JTTD7773F50

RN73R1JTTD7773F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 777K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

TDH50HR200FE-TR

TDH50HR200FE-TR

Ohmite

TO-263 HEATSINKABLE THICK FILM R

На залиха: 10.784

$10.20000

SR731ETTPR43J

SR731ETTPR43J

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 844.808

$0.11837

RT0805BRB0745K3L

RT0805BRB0745K3L

Yageo

RES SMD 45.3K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 490.196

$0.20400

MMP100FRE45K3

MMP100FRE45K3

Yageo

RES SMD 1% 1W MELF

На залиха: 1.018.537

$0.09818

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв