CRGV2010F150K

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CRGV2010F150K
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES SMD 150K OHM 1% 1/2W 2010
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.11353
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:CRGV, Neohm
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:150 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:2010 (5025 Metric)
 • добавувач уред пакет:2010
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERJ-XGNF22R1Y

ERJ-XGNF22R1Y

Panasonic

RES 22.1 OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 3.510.003

$0.02849

RG2012N-4222-D-T5

RG2012N-4222-D-T5

Susumu

RES SMD 42.2K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.022.913

$0.09776

CR024311F

CR024311F

Meritek

RES SMD 4.31K OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 3.514.938

$0.02845

ERJ-P03D9533V

ERJ-P03D9533V

Panasonic

RES SMD 953 KOHM 0.5% 1/5W 0603

На залиха: 1.910.219

$0.05235

ERA-3AED753V

ERA-3AED753V

Panasonic

RES 75 KOHMS 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

ERJ-P6WJ271V

ERJ-P6WJ271V

Panasonic

RES SMD 270 OHM 5% 1/2W 0805

На залиха: 232.558

$0.43000

RN73H2ETTD9092B50

RN73H2ETTD9092B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 90.9K OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 370.370

$0.27000

RN73R2ETTD1092D100

RN73R2ETTD1092D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 582.852

$0.17157

TLM2HER056JTE

TLM2HER056JTE

TE Connectivity AMP Connectors

RES 0.056 OHM 5% 3/4W 2010

На залиха: 766.577

$0.13045

ERJ-U01F10R2C

ERJ-U01F10R2C

Panasonic

RES 10.2 OHM 1% 1/20W 0201 SMD

На залиха: 2.171.552

$0.04605

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв