TNPW121062K0BETA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TNPW121062K0BETA
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 62K OHM 0.1% 1/3W 1210
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.59052
Листови со податоци онлајн
TNPW121062K0BETA PDF
 • серија:TNPW
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:62 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.333W, 1/3W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Military
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
 • висина - седење (макс):0.030" (0.75mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R2BTTD2321D10

RN73R2BTTD2321D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.32K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 660.982

$0.15129

ERJ-6GEYJ435V

ERJ-6GEYJ435V

Panasonic

RES SMD 4.3M OHM 5% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

PWR263S-35-4700F

PWR263S-35-4700F

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 470 OHM 1% 35W D2PAK

На залиха: 25.000

$5.20000

ERJ-T14J334U

ERJ-T14J334U

Panasonic

RES SMD 330K OHM 5% 1/2W 1210

На залиха: 2.542.588

$0.03933

KDV06FR510ET

KDV06FR510ET

Ohmite

RES 510M OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 384.615

$0.26000

RG2012V-2100-B-T5

RG2012V-2100-B-T5

Susumu

RES SMD 210 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 119.345

$0.83790

RN73H1JTTD2151A10

RN73H1JTTD2151A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.15K OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 254.874

$0.39235

RS73G1JTTD5900B

RS73G1JTTD5900B

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 590 OHM 0.1% 1/5W 0603

На залиха: 1.130.071

$0.08849

D55342H07B1E21RT1

D55342H07B1E21RT1

Vishay / Dale

RES SMD 1.21K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 87.535

$1.25664

ERJ-1GNF26R7C

ERJ-1GNF26R7C

Panasonic

RES SMD 26.7 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв