RMCF1206FT1R82

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RMCF1206FT1R82
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 1.82 OHM 1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.10000
Листови со податоци онлајн
RMCF1206FT1R82 PDF
 • серија:RMCF
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.82 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CH0603-250RGFT

CH0603-250RGFT

Vishay / Sfernice

CH 0603 250U 2% F TR

На залиха: 24.638

$4.87050

RC0603F1404CS

RC0603F1404CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 1.4M OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 14.347.202

$0.00697

MCR03ERTF1472

MCR03ERTF1472

ROHM Semiconductor

RES SMD 14.7K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

ERA-8ARB113V

ERA-8ARB113V

Panasonic

RES SMD 11K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 103.773

$1.06000

RT1206BRC0736R5L

RT1206BRC0736R5L

Yageo

RES SMD 36.5 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 435.729

$0.22950

RK73H2ARTTD1653D

RK73H2ARTTD1653D

KOA Speer Electronics, Inc.

ANTI SULFURATION PRECISION CHIP

На залиха: 2.319.109

$0.04312

RN73H2ETTD7321F100

RN73H2ETTD7321F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 7.32K OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 472.255

$0.21175

RP73D2B69R8BTDF

RP73D2B69R8BTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 69.8 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 308.851

$0.32378

CR1206-FX-1740ELF

CR1206-FX-1740ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 174 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 11.507.479

$0.00869

SG73P1ETTP3011D

SG73P1ETTP3011D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.01K OHM 0.5% 1/8W 0402

На залиха: 2.823.263

$0.03542

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв