TNPW040230R1DEED

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TNPW040230R1DEED
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 30.1 OHM 0.5% 1/10W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.09310
Листови со податоци онлајн
TNPW040230R1DEED PDF
 • серија:TNPW e3
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:30.1 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RK73G1JTTD16R2D

RK73G1JTTD16R2D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 16.2 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 2.020.202

$0.04950

RT1206BRC07422KL

RT1206BRC07422KL

Yageo

RES SMD 422K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 435.729

$0.22950

RN73H2ETTD1892F10

RN73H2ETTD1892F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 18.9K OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 484.848

$0.20625

RN73H1ETTP2082B25

RN73H1ETTP2082B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 20.8K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 952.380

$0.10500

RC0603FR-07274RL

RC0603FR-07274RL

Yageo

RES SMD 274 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RCL12255K11FKEG

RCL12255K11FKEG

Vishay / Dale

RES SMD 5.11K OHM 2W 2512 WIDE

На залиха: 491.569

$0.20343

RN73H1ETTP9102D50

RN73H1ETTP9102D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 91K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 1.275.510

$0.07840

RT0603DRD076K2L

RT0603DRD076K2L

Yageo

RES SMD 6.2K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 588.235

$0.17000

AC0603JR-0762RL

AC0603JR-0762RL

Yageo

RES SMD 62 OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

WR12X7871FTL

WR12X7871FTL

Walsin Technology

RES 7.87K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 15.948.963

$0.00627

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв