AF0603FR-07732RL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
AF0603FR-07732RL
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 732 OHM 1% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.00795
Листови со податоци онлајн
AF0603FR-07732RL PDF
 • серија:AF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:732 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RC1206JR-07680KL

RC1206JR-07680KL

Yageo

RES SMD 680K OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H1JTTD1133B50

RN73H1JTTD1133B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 113K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 992.063

$0.10080

ERJ-PA3F2613V

ERJ-PA3F2613V

Panasonic

RES SMD 261K OHM 1% 1/4W 0603

На залиха: 6.854.009

$0.01459

SG73P1JTTD73R2D

SG73P1JTTD73R2D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 73.2 OHM 0.5% 1/3W 0603

На залиха: 3.220.611

$0.03105

RN73H2ETTD8200B50

RN73H2ETTD8200B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 820 OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 370.370

$0.27000

CRGH0603F84K5

CRGH0603F84K5

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 84.5K OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 11.001.100

$0.00909

RC0603DR-07118RL

RC0603DR-07118RL

Yageo

RES SMD 118 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 11.976.047

$0.00835

ERA-3VRB1332V

ERA-3VRB1332V

Panasonic

RES 13.3K OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 609.793

$0.16399

RMCF1206FT8M20

RMCF1206FT8M20

Stackpole Electronics, Inc.

RES 8.2M OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RL73N1HR82FTDF

RL73N1HR82FTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES 0.82 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 2.087.246

$0.04791

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв