RN73H2ATTD7321C10

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2ATTD7321C10
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 7.32K OHM 0.25% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.27000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:7.32 kOhms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CHP0805L2002FBW

CHP0805L2002FBW

Vishay / Sfernice

RES SMD THICK FILM 0805

На залиха: 32.116

$3.73640

RK73H2HTTE3654F

RK73H2HTTE3654F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.65M OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 2.195.871

$0.04554

RT0805FRE0773R2L

RT0805FRE0773R2L

Yageo

RES SMD 73.2 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 9.505.703

$0.01052

AT0603BRD078K25L

AT0603BRD078K25L

Yageo

RES SMD 8.25KOHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.305.483

$0.07660

SG73S1JTTD2672D

SG73S1JTTD2672D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 26.7K OHM 0.5% 1/5W 0603

На залиха: 3.220.611

$0.03105

RC0100FR-07324RL

RC0100FR-07324RL

Yageo

RES SMD 324 OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 322.580

$0.31000

RNCF1206BKE39K0

RNCF1206BKE39K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 39K OHM 0.1% 1/3W 1206

На залиха: 1.026.272

$0.09744

MCS04020D3001BE000

MCS04020D3001BE000

Vishay / Beyschlag

MCS 0402-25 0.1% E0 3K0

На залиха: 227.272

$0.44000

RN73H1JTTD7322D25

RN73H1JTTD7322D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 73.2K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

RN73H2ATTD3651A25

RN73H2ATTD3651A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.65K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 329.218

$0.30375

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв