RN73R1JTTD9090F25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R1JTTD9090F25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 909 OHM 1% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.05440
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:909 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRGH2010F90K9

CRGH2010F90K9

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 90.9K OHM 1% 1W 2010

На залиха: 913.158

$0.10951

RS73G2BTTD5110D

RS73G2BTTD5110D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 511 OHM 0.5% 1/3W 1206

На залиха: 990.982

$0.10091

RN73H2ETTD4020D10

RN73H2ETTD4020D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 402 OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 417.972

$0.23925

ERJ-3EKF4300V

ERJ-3EKF4300V

Panasonic

RES SMD 430 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R2ATTD2260F100

RN73R2ATTD2260F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 226 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

SG73S2ATTD1503F

SG73S2ATTD1503F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 150K OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 4.638.218

$0.02156

RN73H2BTTD16R0F50

RN73H2BTTD16R0F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 16 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

M55342E02B200KPTS

M55342E02B200KPTS

Vishay / Dale

RES SMD 200K OHM 5% 1/8W 0505

На залиха: 19.651

$6.61520

ERJ-U12F1331U

ERJ-U12F1331U

Panasonic

RES 1.33K OHM 1% 3/4W 1812 SMD

На залиха: 1.069.976

$0.09346

CRCW121068K0FKTA

CRCW121068K0FKTA

Vishay / Dale

RES SMD 68K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 1.733.703

$0.05768

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв