CDV30EK820GO3F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CDV30EK820GO3F
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
MICA
Категорија
кондензатори
Семејство
мика и тефлонски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$18.24000
Листови со податоци онлајн
CDV30EK820GO3F PDF
 • серија:CDV30
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:82 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:2.5 kV
 • диелектричен материјал:Mica
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • проред на олово:0.437" (11.10mm)
 • карактеристики:General Purpose
 • големина / димензија:0.780" L x 0.252" W (19.80mm x 6.40mm)
 • висина - седење (макс):0.858" (21.80mm)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CDS10ED300JO3F

CDS10ED300JO3F

Cornell Dubilier Electronics

CAP MICA 30PF 5% 500V RADIAL

На залиха: 53.217

$2.06700

CMR04F301JPCR

CMR04F301JPCR

Cornell Dubilier Electronics

CMR MICA

На залиха: 6.062

$18.14533

CDV30FK112FO3F

CDV30FK112FO3F

Cornell Dubilier Electronics

MICA

На залиха: 4.577

$24.03000

CDV30FF201JO3F

CDV30FF201JO3F

Cornell Dubilier Electronics

MICA

На залиха: 8.306

$13.24278

CDV30FK122FO3F

CDV30FK122FO3F

Cornell Dubilier Electronics

MICA

На залиха: 4.577

$24.03000

CMR06F162JPDM

CMR06F162JPDM

Cornell Dubilier Electronics

CMR MICA

На залиха: 8.961

$12.27409

CDV30EK390JO3

CDV30EK390JO3

Cornell Dubilier Electronics

CAP MICA 39PF 5% 2500V RADIAL

На залиха: 8.342

$13.18611

CMR06F122JPDR

CMR06F122JPDR

Cornell Dubilier Electronics

CMR MICA

На залиха: 6.159

$17.86000

CDV30EJ820GO3F

CDV30EJ820GO3F

Cornell Dubilier Electronics

MICA

На залиха: 6.527

$16.85286

CDV30FH911GO3F

CDV30FH911GO3F

Cornell Dubilier Electronics

MICA

На залиха: 6.113

$17.99308

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв