GA0603A3R9DXBAP31G

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
GA0603A3R9DXBAP31G
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 3.9PF 100V C0G/NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.03238
Листови со податоци онлајн
GA0603A3R9DXBAP31G PDF
 • серија:GA
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3.9 pF
 • толеранција:±0.5pF
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:-
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.038" (0.97mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
M39014/01-1237TR1

M39014/01-1237TR1

Elco (AVX)

CAP CER AXIAL

На залиха: 198.759

$0.50312

M39014/22-1123

M39014/22-1123

Elco (AVX)

CAP CER 2DIP

На залиха: 19.958

$6.51340

08055U330JAT2A

08055U330JAT2A

Elco (AVX)

CAP CER MICROWAVE

На залиха: 1.419.647

$0.07044

GA0603A181GXBAC31G

GA0603A181GXBAC31G

Vishay / Vitramon

CAP CER 180PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 1.459.214

$0.06853

08055C102JAT4H

08055C102JAT4H

Elco (AVX)

CAP CER SMD

На залиха: 1.888.574

$0.05295

CDR31BX103AKUR\M250

CDR31BX103AKUR\M250

Elco (AVX)

CAP CER SMP MLC HI-REL

На залиха: 120.772

$0.82800

GA1812A820FBHAR31G

GA1812A820FBHAR31G

Vishay / Vitramon

CAP CER 82PF 3KV C0G/NP0 1812

На залиха: 68.204

$1.61280

GA1206H332KXXBR31G

GA1206H332KXXBR31G

Vishay / Vitramon

CAP CER 3300PF 25V X8R 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

1825SC103JAT2A

1825SC103JAT2A

Elco (AVX)

CAP CER SMD

На залиха: 85.034

$1.29360

AQ147A3R0BAJME\500

AQ147A3R0BAJME\500

Elco (AVX)

CAP CER

На залиха: 49.975

$2.20110

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв