M39003/01-2293/HSD

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
M39003/01-2293/HSD
Производителот
Vishay / Sprague
Опис
CAP TANT 33UF 20% 20V AXIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
танталови кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$10.51250
Листови со податоци онлајн
M39003/01-2293/HSD PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39003/1, CSR13
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:33 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:20 V
 • тип:Hermetically Sealed
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • живот @ temp.:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Axial
 • големина / димензија:0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
 • висина - седење (макс):-
 • проред на олово:-
 • код за големина на производителот:C
 • оценки:-
 • карактеристики:High Reliability
 • стапка на неуспех:M (1%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
TBJV227K016LBLB0845

TBJV227K016LBLB0845

Elco (AVX)

CAP TANT

На залиха: 7.250

$15.17120

TBJC475K035CRSB0023

TBJC475K035CRSB0023

Elco (AVX)

CAP TANT

На залиха: 9.602

$11.45528

597D337X9020F2T

597D337X9020F2T

Vishay / Sprague

CONFORMAL COATED TANTALUM CAP

На залиха: 17.721

$7.90000

CWR26HK336KCFZ\PR

CWR26HK336KCFZ\PR

Vishay / Sprague

CAP TANT 33UF 10% 15V 2214

На залиха: 3.515

$34.13710

M39003/01-7073/99

M39003/01-7073/99

Vishay / Sprague

CAP TANT 2.2UF 10% 20V AXIAL

На залиха: 24.703

$5.26240

CWR11FK476KB

CWR11FK476KB

Elco (AVX)

CAP TANT

На залиха: 6.060

$18.15110

TBJE476M035CRSB0000

TBJE476M035CRSB0000

Elco (AVX)

CAP TANT

На залиха: 9.811

$11.21120

M39003/03-4034/TR

M39003/03-4034/TR

Vishay / Sprague

CAP TANT 5.6UF 10% 15V AXIAL

На залиха: 10.178

$10.80750

TBJD226M035CBSB0024

TBJD226M035CBSB0024

Elco (AVX)

CAP TANT

На залиха: 7.955

$13.82700

TAJA225K025HNJ

TAJA225K025HNJ

Elco (AVX)

CAP TANT 2.2UF 10% 25V 1206

На залиха: 164.392

$0.60830

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв