MF0207FTE52-5R62

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MF0207FTE52-5R62
Производителот
Yageo
Опис
RES MF 0.6W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.02570
Листови со податоци онлајн
MF0207FTE52-5R62 PDF
 • серија:MF0
 • пакет:Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • отпор:5.62 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.6W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERC5541R200FHEB600

ERC5541R200FHEB600

Vishay / Dale

ERC-55-600 41.2 1% T-2 EB E3

На залиха: 189.868

$0.52668

MFR25SFRF52-3R92

MFR25SFRF52-3R92

Yageo

RES MF 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 5.333.333

$0.01875

RNC65J1623DRRE7

RNC65J1623DRRE7

Vishay / Dale

ERC-65 162K .5% T-9 RNC65J1623DR

На залиха: 30.175

$3.97670

ERC553K6500FHEK600

ERC553K6500FHEK600

Vishay / Dale

ERC-55-600 3.65K 1% T-2 EK E3

На залиха: 39.867

$3.01000

MFP1WSBRD52-97K6

MFP1WSBRD52-97K6

Yageo

RES MF 1W 0.1% AXIAL

На залиха: 429.645

$0.23275

Y145425K0250T9L

Y145425K0250T9L

VPG Foil

RES 25.025KOHM 0.6W 0.01% RADIAL

На залиха: 8.999

$12.22270

RNC55J19R6FSRE5

RNC55J19R6FSRE5

Vishay / Dale

ERC-55 19.6 1% T-9 RNC55J19R6FS

На залиха: 102.135

$1.07700

MFP50SBBE52-619R

MFP50SBBE52-619R

Yageo

RES MF 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 1.044.277

$0.09576

RNC55H1213FSRE865

RNC55H1213FSRE865

Vishay / Dale

ERC-55-65 121K 1% T-2 RNC55H1213

На залиха: 109.763

$0.91105

RNC60K8060FSR36

RNC60K8060FSR36

Vishay / Dale

ERC-55-200 806 1% T-1 RNC60K8060

На залиха: 94.091

$1.16907

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв