FC0204JT-52-240K

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
FC0204JT-52-240K
Производителот
Yageo
Опис
RES 0.4W 5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.01154
Листови со податоци онлајн
FC0204JT-52-240K PDF
 • серија:FC0
 • пакет:Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • отпор:240 kOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.4W
 • составот:Carbon Film
 • карактеристики:Flame Proof, Safety
 • температурен коефициент:0/ -700ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
FMP300FTF73-165K

FMP300FTF73-165K

Yageo

RES MF 3W 1% AXIAL

На залиха: 1.640.150

$0.06097

ERC55402K00BEEK600

ERC55402K00BEEK600

Vishay / Dale

ERC-55-600 402K .1% T-9 EK E3

На залиха: 18.295

$7.65220

ERC55237R00BHEK500

ERC55237R00BHEK500

Vishay / Dale

ERC-55-500 237 .1% T-2 EK E3

На залиха: 28.103

$4.27000

HHV1WSJT-52-75K

HHV1WSJT-52-75K

Yageo

RES MF 1W 5% AXIAL

На залиха: 1.124.353

$0.08894

Y000727K4000B0L

Y000727K4000B0L

VPG Foil

RES 27.4K OHM 0.6W 0.1% RADIAL

На залиха: 17.661

$7.92680

Y078615K8000F0L

Y078615K8000F0L

VPG Foil

RES 15.8K OHM 0.6W 1% RADIAL

На залиха: 19.493

$7.18200

21J200E

21J200E

Ohmite

RES 200 OHM 5% 1W AXIAL

На залиха: 41.666

$2.64000

ERL62100K00JKBF1

ERL62100K00JKBF1

Vishay / Dale

ERL-62-1 100K 5% T-1 B14

На залиха: 3.804

$28.91420

FKN2WSJT-73-12R

FKN2WSJT-73-12R

Yageo

RES WW 2W 5% AXIAL

На залиха: 1.790.189

$0.05586

Y401260R0000Q9L

Y401260R0000Q9L

VPG Foil

RES 60 OHM 0.02% 1.5W RADIAL

На залиха: 2.818

$42.58000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв