RCMS053R740FHA20

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RCMS053R740FHA20
Производителот
Vishay / Sfernice
Опис
SFERNICE FIXED RESISTORS
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$1.35150
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:*
 • пакет:Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • отпор:-
 • толеранција:-
 • моќност (вати):-
 • составот:-
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:-
 • Работна температура:-
 • пакет / куќиште:-
 • добавувач уред пакет:-
 • големина / димензија:-
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:-
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERC55374K00DHEK600

ERC55374K00DHEK600

Vishay / Dale

ERC-55-600 374K .5% T-2 EK E3

На залиха: 26.315

$4.56000

Y001496R1200B9L

Y001496R1200B9L

VPG Foil

RES 96.12 OHM 1/5W 0.1% AXIAL

На залиха: 19.457

$7.19530

ERC5588R700FEEB500

ERC5588R700FEEB500

Vishay / Dale

ERC-55-500 88.7 1% T-9 EB E3

На залиха: 194.787

$0.51338

RMBS1010000FS00

RMBS1010000FS00

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 3.966

$27.73400

HPS5232403FKB19

HPS5232403FKB19

Vishay / Sfernice

RES THICK FILM AXIAL

На залиха: 2.690

$44.60167

ERL0514R000FKEA500

ERL0514R000FKEA500

Vishay / Dale

ERL-05-500 14 1% T-1 EA E3

На залиха: 170.494

$0.58653

ERL32160R00GKEB500

ERL32160R00GKEB500

Vishay / Dale

ERL-32-500 160 2% T-1 EB E3

На залиха: 38.468

$2.85950

RNC55H3011FPRE5

RNC55H3011FPRE5

Vishay / Dale

ERC-55 3.01K 1% T-2 RNC55H3011FP

На залиха: 177.053

$0.56480

HHV-50JB-52-24K

HHV-50JB-52-24K

Yageo

RES MF 1/2W 5% AXIAL

На залиха: 2.088.554

$0.04788

ERC55184R00BEEK500

ERC55184R00BEEK500

Vishay / Dale

ERC-55-500 184 .1% T-9 EK E3

На залиха: 26.978

$4.44800

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв