RNC50H2002BSRE5

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC50H2002BSRE5
Производителот
Vishay / Dale
Опис
ERC-50 20K .1% T-2 RNC50H2002BS
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$1.81250
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/07, RNC50
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:20 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
TFSE75K0JE

TFSE75K0JE

Ohmite

RES 75K OHM 5% 1.5W AXIAL

На залиха: 17.637

$7.93762

RNC50J9602BSRE8

RNC50J9602BSRE8

Vishay / Dale

ERC-50 96K .1% T-9 RNC50J9602BS

На залиха: 31.112

$3.85700

ERC555K3600FEEK600

ERC555K3600FEEK600

Vishay / Dale

ERC-55-600 5.36K 1% T-9 EK E3

На залиха: 28.335

$4.23500

RNC70H1912FRB14

RNC70H1912FRB14

Vishay / Dale

ERC-70 19.1K 1% T-2 RNC70H1912FR

На залиха: 18.857

$7.42400

FMP300JT-73-820R

FMP300JT-73-820R

Yageo

RES MF 3W 5% AXIAL

На залиха: 2.038.320

$0.04906

ERC55562R00FKEK500

ERC55562R00FKEK500

Vishay / Dale

ERC-55-500 562 1% T-1 EK E3

На залиха: 117.665

$0.84987

RNC70J5621FRBSL

RNC70J5621FRBSL

Vishay / Dale

ERC-70 5.62K 1% T-9 RNC70J5621FR

На залиха: 9.489

$11.59200

RW20117B150JB00

RW20117B150JB00

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 2.735

$43.87200

RNC60H28R5FSRE7

RNC60H28R5FSRE7

Vishay / Dale

ERC-55-200 28.5 1% T-2 RNC60H28R

На залиха: 24.319

$4.93430

FMP100FBE52-91R

FMP100FBE52-91R

Yageo

RES MF 1W 1% AXIAL

На залиха: 3.881.987

$0.02576

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв