ADS5103IPFBRG4

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ADS5103IPFBRG4
Производителот
Texas Instruments
Опис
IC ADC 10BIT PIPELINED 48TQFP
Категорија
интегрирани кола
Семејство
стекнување податоци - аналогни во дигитални конвертори (adc)
На залиха
0
Единечната цена
$0.00000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Obsolete
 • број на битови:10
 • стапка на земање примероци (во секунда):40M
 • број на влезови:1
 • тип на влез:Differential
 • интерфејс за податоци:Parallel
 • конфигурација:S/H-ADC
 • сооднос - s/h:adc:1:1
 • број на а/д конвертори:1
 • архитектура:Pipelined
 • референтен тип:External, Internal
 • напон - напојување, аналоген:1.65V ~ 2V
 • напон - напојување, дигитален:1.65V ~ 2V
 • карактеристики:-
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • пакет / куќиште:48-TQFP
 • добавувач уред пакет:48-TQFP (7x7)
 • тип на монтирање:Surface Mount
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ADC12041CIMSAX

ADC12041CIMSAX

Texas Instruments

IC ADC 12BIT SAR 28SSOP

На залиха: 6.545

$0.00000

IDTADC1115S125HN-C1

IDTADC1115S125HN-C1

Renesas Electronics America

IC ADC 11BIT PIPELINED 40VFQFPN

На залиха: 6.546

$0.00000

MAX1214EGK+TD

MAX1214EGK+TD

Maxim Integrated

IC ADC 12BIT PIPELINED 68QFN

На залиха: 6.547

$0.00000

MAX172BEWG

MAX172BEWG

Maxim Integrated

IC ADC 12BIT SAR 24SOIC

На залиха: 6.548

$0.00000

ADS8401IBPFBTG4

ADS8401IBPFBTG4

Texas Instruments

IC ADC 16BIT SAR 48TQFP

На залиха: 6.549

$0.00000

AD7875CQ

AD7875CQ

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC ADC 12BIT SAR 24CDIP

На залиха: 6.550

$0.00000

ADS5483IRGCR

ADS5483IRGCR

Texas Instruments

IC ADC 16BIT PIPELINED 64VQFN

На залиха: 6.551

$0.00000

ADS8482IRGZR

ADS8482IRGZR

Texas Instruments

IC ADC 18BIT SAR 48VQFN

На залиха: 6.552

$0.00000

LTC2172CUKG-14

LTC2172CUKG-14

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC ADC 14BIT PIPELINED 52QFN

На залиха: 6.553

$0.00000

MAX176AEPA

MAX176AEPA

Maxim Integrated

IC ADC 12BIT SAR 8DIP

На залиха: 6.554

$0.00000

Категорија на производи

Врв