CDR31BX682AKYRAJ

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CDR31BX682AKYRAJ
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 6800PF 50V BX 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.00000
Листови со податоци онлајн
CDR31BX682AKYRAJ PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55681, CDR31
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:6800 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:BX
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.051" (1.30mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CDR04BX104AMUPAR

CDR04BX104AMUPAR

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.1UF 50V BX 1812

На залиха: 6.982

$0.00000

VJ0805D6R8CXAAR

VJ0805D6R8CXAAR

Vishay / Vitramon

CAP CER 6.8PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 6.983

$0.00000

FK16Y5V1E475Z

FK16Y5V1E475Z

TDK Corporation

CAP CER 4.7UF 25V Y5V RADIAL

На залиха: 6.984

$0.00000

12065C472KHT1A

12065C472KHT1A

Elco (AVX)

CAP CER 4700PF 50V X7R 1206

На залиха: 6.985

$0.00000

CDR33BP152BJWPAR

CDR33BP152BJWPAR

Vishay / Vitramon

CAP CER 1500PF 100V BP 1210

На залиха: 6.986

$0.00000

C316C339C2G5TA

C316C339C2G5TA

KEMET

CAP CER 3.3PF 200V C0G/NP0 RAD

На залиха: 6.987

$0.00000

CDR31BP680BJZSAT

CDR31BP680BJZSAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 68PF 100V BP 0805

На залиха: 6.988

$0.00000

RHEL81H153K1A2A03B

RHEL81H153K1A2A03B

TOKO / Murata

CAP CER 0.015UF 50V X8L RADIAL

На залиха: 6.989

$0.00000

CC0201JPNPO8BN560

CC0201JPNPO8BN560

Yageo

CAP CER NPO 0201

На залиха: 57.471.264

$0.00174

C410C103M1U5CA7200

C410C103M1U5CA7200

KEMET

CAP CER 10000PF 100V Z5U AXIAL

На залиха: 6.991

$0.00000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв