74AHCT1G126DBVRG4

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
74AHCT1G126DBVRG4
Производителот
Texas Instruments
Опис
IC BUF NON-INVERT 5.5V SOT23-5
Категорија
интегрирани кола
Семејство
логика - бафери, драјвери, приемници, примопредаватели
На залиха
0
Единечната цена
$0.12859
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:74AHCT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • логички тип:Buffer, Non-Inverting
 • број на елементи:1
 • број на битови по елемент:1
 • тип на влез:-
 • тип на излез:3-State
 • струја - излез висок, низок:8mA, 8mA
 • напон - напојување:4.5V ~ 5.5V
 • Работна температура:-40°C ~ 125°C (TA)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:SC-74A, SOT-753
 • добавувач уред пакет:SOT-23-5
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CD4049AE

CD4049AE

CMOS HEX BUFFER/CONVERTER

На залиха: 107.843

$1.02000

SN74ALVCH162827GR

SN74ALVCH162827GR

Texas Instruments

IC BUF NON-INVERT 3.6V 56TSSOP

На залиха: 108.695

$0.92000

SN54AS873JT

SN54AS873JT

Texas Instruments

BUS DRIVER, AS SERIES

На залиха: 35.928

$3.34000

SN74BCT25244DW

SN74BCT25244DW

Texas Instruments

IC BUF NON-INVERT 5.5V 24SOIC

На залиха: 19.858

$7.05000

CD4502BM

CD4502BM

Texas Instruments

IC BUFFER INVERT 18V 16SOIC

На залиха: 169.491

$0.59000

JM38510/32801BCA

JM38510/32801BCA

Texas Instruments

QUAD BUS TRANSCEIVER, INVERTING

На залиха: 18.641

$7.51000

XC7SET125GW,125

XC7SET125GW,125

Nexperia

IC BUF NON-INVERT 5.5V 5TSSOP

На залиха: 797.448

$0.12540

MR82C86H-5/B

MR82C86H-5/B

CMOS OCTAL BUS TRANSCEIVER

На залиха: 3.393

$35.36000

MC74F374N

MC74F374N

Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor

BUS DRIVER, F/FAST SERIES, 1 FUN

На залиха: 555.555

$0.18000

DM74ALS640AWM

DM74ALS640AWM

Fairchild (ON Semiconductor)

IC TXRX INVERT 5.5V 20SOIC

На залиха: 129.870

$0.77000

Категорија на производи

Врв