AD569JP

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
AD569JP
Производителот
Linear Technology (Analog Devices, Inc.)
Опис
DAC, PARALLEL, WORD INPUT
Категорија
интегрирани кола
Семејство
аквизиција на податоци - дигитални во аналогни конвертори (dac)
На залиха
856
Единечната цена
$50.54000
Листови со податоци онлајн
AD569JP PDF
 • серија:-
 • пакет:Tube
 • статус на дел:Obsolete
 • број на битови:16
 • број на d/a конвертори:1
 • време на смирување:6µs
 • тип на излез:Voltage - Buffered
 • диференцијален излез:No
 • интерфејс за податоци:Parallel
 • референтен тип:External
 • напон - напојување, аналоген:±10.8V ~ 13.2V
 • напон - напојување, дигитален:-
 • inl/dnl (lsb):±0.02, ±0.5
 • архитектура:Segmented DAC
 • Работна температура:0°C ~ 70°C
 • пакет / куќиште:28-LCC (J-Lead)
 • добавувач уред пакет:28-PLCC (11.51x11.51)
 • тип на монтирање:Surface Mount
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
AD5306BRU

AD5306BRU

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

2.5V-5.5V, QUAD 8-BIT DAC

На залиха: 25.000

$5.20000

LTC2636CMS-HMI10#TRPBF

LTC2636CMS-HMI10#TRPBF

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC DAC 10BIT V-OUT 16MSOP

На залиха: 20.015

$6.49500

AD5620ARJ-2REEL7

AD5620ARJ-2REEL7

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

SINGLE, 12-BIT NANODAC

На залиха: 45.454

$2.42000

AD5301BRT-REEL7

AD5301BRT-REEL7

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

120UA, VOLTAGE-OUTPUT 8-BIT DAC

На залиха: 53.398

$2.06000

AD5452YRM

AD5452YRM

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

12-BIT MULTIPLYING DAC, SERIAL

На залиха: 28.915

$4.15000

AD7535TE/883B

AD7535TE/883B

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

DAC, PARALLEL, WORD INPUT

На залиха: 397

$301.94000

MAX5875EGK+D

MAX5875EGK+D

Maxim Integrated

IC DAC 16BIT A-OUT 68QFN

На залиха: 5.352

$20.55000

MAX5251AEPP

MAX5251AEPP

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

QUAD, 10-BIT VOLTAGE-OUT DAC

На залиха: 102.803

$1.07000

LTC2635CMSE-LMI10#TRPBF

LTC2635CMSE-LMI10#TRPBF

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC DAC 10BIT V-OUT 10MSOP

На залиха: 26.936

$4.45500

MX7537JEWG+

MX7537JEWG+

Maxim Integrated

IC DAC 12BIT DL MULT 24-SOIC

На залиха: 4.477

$24.57000

Категорија на производи

Врв