LM2941CT/NOPB

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
LM2941CT/NOPB
Производителот
Texas Instruments
Опис
IC REG LINEAR POS ADJ 1A TO220-5
Категорија
интегрирани кола
Семејство
pmic - регулатори на напон - линеарни
На залиха
5734
Единечната цена
$1.68000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:-
 • пакет:Tube
 • статус на дел:Active
 • излезна конфигурација:Positive
 • тип на излез:Adjustable
 • број на регулатори:1
 • напон - влез (макс):26V
 • напон - излез (мин/фиксна):5V
 • напон - излез (макс):20V
 • пад на напон (макс):1V @ 1A
 • струја - излез:1A
 • струја - мирен (iq):10 mA
 • струја - снабдување (макс):15 mA
 • псрр:-
 • контролни карактеристики:Enable
 • заштитни карактеристики:Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
 • Работна температура:0°C ~ 125°C
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:TO-220-5
 • добавувач уред пакет:TO-220-5
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
MIC5305-1.5YD5-TR

MIC5305-1.5YD5-TR

Roving Networks / Microchip Technology

IC REG LIN 1.5V 150MA TSOT23-5

На залиха: 277.777

$0.36000

MIC5264-JGYML-TR

MIC5264-JGYML-TR

Roving Networks / Microchip Technology

IC REG LINEAR 1.8V/2.5V 10MLF

На залиха: 158.730

$0.63000

S-1313D2J-N4T1U3

S-1313D2J-N4T1U3

ABLIC U.S.A. Inc.

IC REG LINEAR 2.85V 200MA SC82AB

На залиха: 275.687

$0.36273

NJM12884U2-05-TE1

NJM12884U2-05-TE1

New Japan Radio (NJR)

IC REG LINEAR 5V 500MA SOT89-5

На залиха: 430.867

$0.23209

S-1312A24-A4T2U3

S-1312A24-A4T2U3

ABLIC U.S.A. Inc.

IC REG LINEAR 2.4V 150MA HSNT4-B

На залиха: 351.864

$0.28420

S-1315B28-M5T1U3

S-1315B28-M5T1U3

ABLIC U.S.A. Inc.

IC REG LINEAR 2.8V 200MA SOT23-5

На залиха: 278.040

$0.35966

TPS76815QPWPR

TPS76815QPWPR

Texas Instruments

IC REG LINEAR 1.5V 1A 20HTSSOP

На залиха: 70.512

$1.56000

ADP7142ACPZN3.3-R7

ADP7142ACPZN3.3-R7

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC REG LINEAR 3.3V 200MA 6LFCSP

На залиха: 38.834

$3.09000

LP2950ACDT-5.0G

LP2950ACDT-5.0G

Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor

IC REG LINEAR 5V 100MA DPAK

На залиха: 119.047

$0.84000

TPS7A0218PDBVR

TPS7A0218PDBVR

Texas Instruments

IC REG LINEAR 1.8V 200MA SOT23-5

На залиха: 72.847

$1.51000

Категорија на производи

Врв