R5F2L368CNFP#30

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
R5F2L368CNFP#30
Производителот
Renesas Electronics America
Опис
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64LFQFP
Категорија
интегрирани кола
Семејство
вградени - микроконтролери
На залиха
0
Единечната цена
$5.32967
Листови со податоци онлајн
R5F2L368CNFP#30 PDF
 • серија:R8C/Lx/36C
 • пакет:Tray
 • статус на дел:Active
 • јадро процесор:R8C
 • големина на јадрото:16-Bit
 • брзина:20MHz
 • поврзување:I²C, LINbus, SIO, SSU, UART/USART
 • периферни уреди:LCD, POR, PWM, Voltage Detect, WDT
 • број на i/o:52
 • големината на програмската меморија:64KB (64K x 8)
 • тип на програмска меморија:FLASH
 • eeprom големина:-
 • големина на овен:8K x 8
 • напон - напојување (vcc/vdd):1.8V ~ 5.5V
 • конвертори на податоци:A/D 10x10b; D/A 2x8b
 • тип на осцилатор:Internal
 • Работна температура:-20°C ~ 85°C (TA)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:64-LQFP
 • добавувач уред пакет:64-LFQFP (10x10)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
PIC32MM0064GPL028-I/SO

PIC32MM0064GPL028-I/SO

Roving Networks / Microchip Technology

IC MCU 32BIT 64KB FLASH 28SOIC

На залиха: 67.073

$1.64000

CY9AF342LBPMC-G-JNE2

CY9AF342LBPMC-G-JNE2

Cypress Semiconductor

IC MCU 32BIT 160KB FLASH 64LQFP

На залиха: 15.129

$9.91412

MSP430F6747AIPEU

MSP430F6747AIPEU

Texas Instruments

IC MCU 16BIT 256KB FLASH 128LQFP

На залиха: 10.253

$10.72806

MC908AP16CFAE

MC908AP16CFAE

Freescale Semiconductor, Inc. (NXP Semiconductors)

MICROCONTROLLER, 8 BIT, HC08/S08

На залиха: 25.193

$5.16000

R5F51308ADFN#30

R5F51308ADFN#30

Renesas Electronics America

IC MCU 32BIT 512KB FLASH 80LFQFP

На залиха: 19.202

$6.77000

PIC32MK1024GPD064-E/PT

PIC32MK1024GPD064-E/PT

Roving Networks / Microchip Technology

IC MCU 32BIT 1MB FLASH 64TQFP

На залиха: 19.732

$7.09506

MSP430F6746AIPEUR

MSP430F6746AIPEUR

Texas Instruments

IC MCU 16BIT 256KB FLASH 128LQFP

На залиха: 19.232

$6.75924

FS32K146HFT0VLQT

FS32K146HFT0VLQT

NXP Semiconductors

IC MCU 32BIT 1MB FLASH 144LQFP

На залиха: 8.130

$13.53000

ATSAMC20G17A-AUT

ATSAMC20G17A-AUT

Roving Networks / Microchip Technology

IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48TQFP

На залиха: 56.994

$1.93001

MB90F020CPMT-GS-9068

MB90F020CPMT-GS-9068

Cypress Semiconductor

IC MCU 120LQFP

На залиха: 4.035

$27.25500

Категорија на производи

Врв